Haberler

Erasmus+ Buluşmaları Etkinliğinin İlki Gaziantep'te Gerçekleştirildi

Erasmus+ Programının 30. yılı kapsamında Erasmus+ Buluşmaları Etkinliklerinin ilki 16 Ekim 2017 tarihinde Gaziantep Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. AB Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı, AB Türkiye Delegasyonu, Yükseköğretim Kurulu ve Gaziantep Üniversitesi'nin işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte Erasmus+ Programının sunduğu fırsatlar tanıtıldı.

Açılış etkinliği çerçevesinde Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Ali Gür, Türkiye Ulusal Ajans Başkanı Sn. Mesut Kâmiloğlu, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Sn. Gabriel Munuera Vinals,  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma Şahin ve AB Bakan Yardımcısı Sn. Ali Şahin Gaziantep Üniversitesi öğrencilerine ve akademisyenlerine hitap etti.Açılış konuşmalarından satırbaşları:

Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin: "2004-2017 yılları arasında Gaziantep ilimizden 537 proje için 16 milyon avroyu aşkın hibe tahsisatı yapılmıştır. 8.539 vatandaşımız bu projelerden yararlanmıştır." 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile öğrencilerimiz ve bütün dünya öğrencilerinin bir araya geldiği bu programın devamlılığını çok mühim olarak görüyorum". 

Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu: "Erasmus+ Programı öğrencilerin mesleki becerilerine ciddi anlamda katkılar sağlıyor. Gerek üniversitelerimiz gerekse gençlik kuruluşlarımız ve meslek liselerimiz programdan çok daha fazla istifade edebilirler. Sizlerden bizim beklentimiz, daha nitelikli ve daha kaliteli projeler hazırlamanızdır". 

AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabrial Munuera Vınals: "Avrupa Birliği’nin en bilinen programlarından biri olan Erasmus 30 yıldır gençlere fırsatlar sunmaktadır.  Başlangıç yılından  bu yana sektörleri kapsayıcı bir biçimde büyümüş ve yaygınlaşmıştır". 

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür: "Erasmus başlangıçta sadece öğrenci değişim programıydı. Zaman içerisinde öğretim üyeleri ve hatta toplumun diğer sivil toplum kuruluşlarını içine alan sektörlere genişledi. Ben buradan Ulusal Ajansımıza çok teşekkür ediyorum".

Etkinlikte, Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu ile röportajlar gerçekleştirdi.

Erasmus+ desteklerinin tanıtılması ve yararlanıcıların deneyimlerini paylaştığı oturumun ardından etkinlik sona erdi. 
17 Ekim 2017 Salı
http://bit.ly/2igMISF