Haberler

Erasmus+ 30. Yıl Kampanyası Ekim Ayı Özeti

Erasmus+ Programına yönelik farkındalığın artırılması, faydalarının ve kazanımlarının aktarılması amacıyla Ocak ayı itibariyle başlayan Erasmus+ 30. Yıl etkinlikleri Ekim ayında da devam etti. Ekim ayında Erasmus+ 30. Yıl etkinlikleri kapsamında 2 ana etkinlik gerçekleştirildi. 

İlk olarak; AB Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı, AB Türkiye Delegasyonu, Yükseköğretim Kurulu ve Gaziantep Üniversitesi'nin işbirliğiyle Erasmus+ Buluşmaları etkinliği 16 Ekim 2017 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirildi. Öğrenci ve akademisyenlerin katıldığı etkinlikte, Erasmus+ destekleri tanıtıldı, deneyim paylaşımı yapıldı.  Etkinlikle ilgili haber için tıklayınız.

İkinci olarak, ülkemizin Erasmus+ 30 yıl kutlamaları kapsamındaki ulusal etkinliği olan “Boğaziçi’nde Erasmus+” (Erasmus+ across Bosphorus) 24 Ekim 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürü Martine REICHERTS’in de katıldığı etkinlik kapsamında Erasmus+’ın dünü, bugünü ve yarınına ilişkin yararlanıcıların panelist olarak katıldığı bir forum düzenlendi.  Etkinlikle ilgili haber için tıklayınız.

Ayrıca, Ekim ayında sizden gelen hikayeleri de paylaşmaya devam ettik. Bu kapsamda, Siz de “Benim de bir Erasmus+ hikayem var!” diyorsanız bizimle  paylaşabilirsiniz. 

Türkiye Ulusal Ajansı'nı sosyal medyada takip ederek, ay içerisindeki etkinlik ve paylaşımları anında görebilirsiniz. 

/ulusalajans

 

03 Kasım 2017 Cuma
http://bit.ly/2lNoxMK