Haberler

Erasmus+ Spor Destekleri Hakkında

Erasmus+ merkezi çağrılar kapsamında yer alan Spor Destekleri başvuruları devam ediyor. 

Erasmus+ Spor  Destekleri; Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa spor boyutunun sistematik olarak geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla yürütülecek olan projelerdir. Herhangi bir program ülkesinden, spor kulüpleri, federasyonlar, sporla ilgili çatı kuruluşlar ile spor alanında faaliyeti bulunan  her türlü kurum ve kuruluş spor konusunda yeni uygulamalar geliştirme, deneyim paylaşma, spor etkinlikleri gibi faaliyetleri spor destekleri kapsamında gerçekleştirebilmektedir. Bu kapsamda aşağıdaki başlıklardaki faaliyetler desteklenmektedir.

  • Spor ile ilgili alanlardaki “İşbirliği Ortaklıkları”
  • Kâr amacı gütmeyen “Spor Etkinlikleri”
  • Küçük İşbirliği Ortaklıkları

Her bir faaliyet için ortaklık sayıları, faaliyet süreleri ve hibe destekleri farklılık göstermektedir. Spor desteklerinin teknik kriterleri için Erasmus+ Program Rehberini  (233-247 sayfa aralığı) inceleyebilirsiniz. 

Erasmus+ Spor Destekleri için başvurular ise ECAS sistemine giriş yaptıktan sonra bu linkten erişilebilecek e-form üzerinden yapılmaktadır. Aynı link üzerinden ekler kısmından “project description, budget table ve declaration of honour” formlarının online forma eklenmesi gerekmektedir. Erasmus+ Spor başvuruları için hazırlanmış başvuru rehberi için tıklayınız.

Erasmus+ Spor Destekleri için son başvuru tarihi 4 Nisan 2019.

Erasmus+ Spor Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Erasmus+ Spor hakkında sorularınız için merkezi@ua.gov.tr


21 Şubat 2019 Perşembe
http://bit.ly/2Xdswkt