Erasmus+ Programı Tüm Haberleri

Ana Eylem 2 - Stratejik Ortaklıklar için Başvuru Formları

Erasmus+ Programı Ana Eylem 2 (Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi için İşbirliği) kapsamındaki “Stratejik Ortaklıklar” için kullanılması gereken başvuru formları ilgili Teklif Çağrısında belirtilen son başvuru tarihinden önceki aylarda TURNA sistemimizde yayınlanmaktadır. Aşağıda belirtilen altı farklı form arasından projenin kapsadığı sektöre uygun olan form seçilmelidir.

-          Strategic Partnerships for school education

-          Strategic Partnerships for higher education

-          Strategic Partnerships for vocational education and training

-          Strategic Partnerships for adult education

-          Strategic Partnerships addressing more than one field

-          Strategic Partnerships for youth

Hatasız bir başvuru yapabilmek için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekmektedir:

-          TURNA Elektronik Proje Yönetim Sistemi'ne (https://turna.ua.gov.tr) kayıt olunmalıdır. TURNA hesabınız yok ise ilgili sayfada “Yeni Kullanıcı” bağlantısını kullanarak oluşturabilirsiniz.

-          TURNA sistemine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra “Başvuru İşlemleri” listesi içindeki “Başvuru Formu Listesi” bağlantısına tıklayınız.

-          “Başvuru Formu Listesi” sayfasında Erasmus+ logosunun yanında bulunan “Online Başvuru Kılavuzu” belgesini bilgisayarınıza indirerek yapılması gerekenleri okuyunuz. Ayrıca, internet sitemizde (www.ua.gov.tr) ilgili faaliyetin tanıtıldığı bölümün altında “Nasıl Başvurulur” sayfasına da göz atmanızı tavsiye ederiz. 

-          “Online Başvuru Kılavuzu” belgesinde tarif edildiği şekilde PIC numarası alınız.

-          “Başvuru Formu Listesi” içinde başvuru yapmak istediğiniz sektöre ait başvuru formunu “Başvuru Formu İndir” bağlantısını kullanarak indiriniz. İndirme işleminin yapılabilmesi için PIC numarasını girmeniz istenecektir.

-          PDF formatındaki başvuru formunu “Program Rehberine” uygun şekilde doldurunuz. Bu işlemi internet bağlantısı olmaksızın yapabilirsiniz. Formun dolduruluşu ile ilgili teknik rehberi (İngilizce) buraya tıklayarak indirebilirsiniz. 

-          Başvuru formu doğruluk beyanı sayfasının imzalanıp taranmış hali başta olmak üzere başvuru esnasında gerekli olan tüm ek belgelerin de başvuru formuna eklenmesi gerekmektedir. Belge ekleme işlemini başvuru formunda yer alan “Ekler” bölümünden yapınız.

-          "Online Başvuru Kılavuzu" belgesinde tarif edildiği şekilde formun içinde bulunan “Online Gönder” butonuna basarak çevrim içi (online) gönderim işlemi yapınız. Gönderim işleminin ilgili Teklif Çağrısında belirtilen son başvuru tarihi ve saatine kadar tamamlanış olması çok önemlidir, aksi halde başvuru geçersiz sayılmaktadır.

-          Başvuru formunun gönderim işleminin tamamlanabilmesi için formun ayrıca TURNA Elektronik Proje Yönetim Sistemine de yüklenmesi zorunludur. “Online Gönder” butonuna basarak çevrim içi gönderim işlemi yapılmayan formlar TURNA sistemine yüklenememektedir. “Online Başvuru Kılavuzu” belgesinde tarif edildiği şekilde TURNA sistemine yükleme işlemini gerçekleştiriniz.

TURNA sistemi ile ilgili sorunlarınız için yardim@ua.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Başvuru formunun içeriği ile ilgili sorularınız için internet sitemizde (www.ua.gov.tr) ilgili faaliyetin tanıtıldığı bölümde bulunan “İletişim” sayfasını ziyaret ediniz.

Tüm başvurular çevrimiçi yapılacak olup, başvuru formları kâğıt çıktı olarak gönderilmeyecektir.

Başarılar dileriz.
TÜRKİYE ULUSAL AJANSI

11 Ocak 2016 Pazartesi
http://bit.ly/21lOWQ3