Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği

Bu faaliyet, gençlik çalışmalarında ve kuruluşlarında aktif kişilerin eğitimini, özellikle deneyimlerin, uzmanlığın ve aralarında iyi uygulamaların yanı sıra uzun süreli kalite projeleri ile ortaklıklar ve ağların oluşmasını sağlayacak faaliyetlerin değişimini destekler.
•    Yaş sınırı yoktur.
•    Esas faaliyet seyahat günleri hariç 2 gün ile 2 ay arasında gerçekleştirilir.
•    En fazla 50 katılımcı dahil edilir.

Kimler Başvurabilir ?

"Program ülkeleri" veya "komşu ortak ülkeler"de (ülkeler listesi) yer alan tüm kuruluşlar (STK, Kamu kuruluşu veya sosyal sorumluluk alanında aktif kar amacı güden kuruluş) ortak olabilir ve başvurabilir.

Kaç Ortak Gerekir?

Proje başvuru aşamasında en az toplam 2 ortaklı yapı oluşturulmuş olmalıdır.

Proje Süresi Ne Kadardır?

Proje başvuru aşamasında seçilmek şartıyla, projeler 3 ay ile 2 yıl arasındadır.

Proje Nerede Gerçekleşir?

Proje ortaklardan herhangi birinin ülkesinde gerçekleşir.

Başvuru Nereye Yapılır?

Başvuru, koordinatör tarafından tüm ortaklar adına koordinatörün bulunduğu ülkenin ulusal ajansına yapılır. Ortakların ulusal ajanslarına başvuru formu göndermesine gerek yoktur.

Başvuru Ne Zaman Yapılır?

Başvurular,  başvuru kriterlerine uygun şekilde koordinatör tarafından üç farklı son başvuru tarihlerinden birine kadar (15 Şubat, 26 Nisan veya 04 Ekim, en geç Türkiye saatiyle 13.00) sisteme yüklenmelidir:  

  •  15 Şubat 2018 tarihli son başvuru tarihi, projesi 01 Mayıs – 30 Eylül 2018 tarihleri arasında başlayanlar içindir.
  •  26 Nisan 2018 tarihli son başvuru tarihi, projesi 01 Ağustos – 31 Aralık 2018 tarihleri arasında başlayanlar içindir.
  • 04 Ekim 2018 tarihli son başvuru tarihi, projesi 01 Ocak – 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında başlayanlar içindir.

 

Bu faaliyet hakkında daha fazla bilgi için Program Rehberini ve ilgili Başvuru Doldurma Rehberini inceleyebilirsiniz.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru formunu (Gençlik Değişimleri, Avrupa Gönüllü Hizmeti ve Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği için ortak form) TURNA sistemimizden indirebilirsiniz. Ancak TURNA sistemine girmeden önce mutlaka "Nasıl Başvurulur" sayfamızın tamamını dikkatlice incelemelisiniz:

NASIL BAŞVURULUR?

Faaliyet Tablosu:

Kullanılması gereken faaliyet tablosu formatı için buraya tıklayınız.

Ortaklık Yetki Belgesi:

Ortakların yer alacağı projelerde "mandate" adı verilen ortaklık yetki belgelerinin her bir ortak için ayrı ayrı hazırlanması ve hem başvuran koordinatör ve hem de ilgili ortak tarafından imzalanması gerekmektedir. İmzalı belgelerin taranmış halleri başvurunun "Ekler" bölümündeki araç kullanılarak başvuruya eklenecektir. İndirmek için buraya tıklayınız.

Seyahat Bütçesi Hesaplama:

Yeni programda seyahat bütçesi kilometre aralıklarına göre belirlenmiş sabit miktarlar üzerinden hesaplanacaktır. İki şehir arası mesafe (km) aşağıdaki sayfada şehir bilgileri girilerek bulunabilir: http://www.ua.gov.tr/distance