Ara ve Nihai Raporlar

Belirli bir Teklif Çağrısı döneminde Merkezimizle hibe sözleşmesi imzalayan tüm kuruluşlar ilgili döneme ait sözleşmede belirtilen tarihte Merkeze ara ve nihai raporlarını göndermekle yükümlüdürler. 

Ara rapor, sözleşme dönemi içerisinde, kuruluşların faaliyetlerde ne aşamada olduklarının tespit edilebilmesi amacıyla alınır.

Nihai rapor, sözleşmede belirtilen faaliyet süresi sona erdikten ve tüm faaliyetler gerçekleştikten sonra alınır. Nihai raporda gerçekleşen tüm faaliyetlere ilişkin kesin bilgiler verilir. 

Nihai rapor sunulmasına ilişkin olarak Avrupa Komisyonu tarafından hazırlanan rehber ve video sunumları aşağıdadır:

Mobility Tool+ Nihai Rapor Sunma Rehberi
Mobility Tool+ Nihai Rapor Sunma Video Anlatımı

Mobility Tool+ hakkında detaylı bilgi ve belgelere buradan ulaşabilirsiniz.

2014 Yılı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projeleri Nihai Dönem Toplantısının sunumunu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

2015 Yılı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projeleri Nihai Dönem Toplantısının sunumunu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

2015 Yılı IPA IV İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında desteklenen Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projeleri nihai dönem toplantısının (28.11.2016) sunumunu bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.