Mobility Tool+ ve Beneficiary Module

Mobility Tool+

Mobility Tool+ Yararlanıcı Rehberi (İngilizce, Versiyon/10.08.2016) indirmek için tıklayınız.

Mobility Tool+ Yararlanıcı Rehberi (Türkçe, Versiyon/28.11.2015) indirmek için tıklayınız.

Mobility Tool+ giriş sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Mobility Tool+ sunumunu indirmek için tıklayınız.

Mobility Tool+ üzerinden nihai rapor sunulmasına ilişkin olarak Avrupa Komisyonu tarafından hazırlanan rehber ve video sunumları aşağıdadır:

 

Video Tutorials for Mobility Tool+

Mobility Tool+ Nihai Rapor Sunma Rehberini indirmek için tıklayınız.

Mobility Tool+ Nihai Rapor Sunma Video Anlatımını indirmek için tıklayınız.

Mobility Tool'a girebilmek için ECAS hesabınızla giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer bir ECAS hesabınız var ve ECAS sistemine giriş yapmamışsanız, bağlantıya tıkladığınızda sizi ECAS giriş sayfasına yönlendirecektir. Giriş yaptıktan sonra bağlantıyı kullanarak Mobility Tool'a ulaşabilirsiniz. Eğer bir ECAS hesabınız yoksa aşağıdaki rehberi takip ederek bir ECAS hesabı edinebilirsiniz.

 

ECAS Kayıt Rehberi

 

Beneficiary Module

Beneficiary Module (Yararlanıcı Modülü) Erasmus+ ve ESC programları kapsamında AB hibesi alan projelerin yönetimine yönelik sistemdir. Araç, Avrupa Komisyonu tarafından bu projelerin yararlanıcıları için 2021 yılı itibariyle geliştirilmiştir.

Beneficiary Module sisteminde projeleriniz hakkında tüm bilgileri sağlayabilir, katılımcıları ve hareketlilik faaliyetlerini belirleyebilir, bütçe bilgilerini tamamlayabilir ve güncelleyebilir, katılımcı raporları oluşturabilir ve takip edebilir, kendi raporlarınızı oluşturabilir ve Ulusal Ajansınıza sunabilirsiniz. Bu minvalde 2021 yılından itibaren proje yapan kurumların ilgili proje bilgilerini Beneficiary Module sistemine yüklemeleri gerekmektedir.

 

Projenize erişmek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

   1- https://webgate.ec.europa.eu/erasmus-esc/home/ web sitesine erişim sağlayıp Projelerim sekmesinin altında yer alan Beneficiary Module sekmesine tıklayınız.

   2- Henüz e-posta adresiyle ilişkilendirilmiş bir EU Login hesabınız yoksa, lütfen "Hesap oluştur"a tıklayınız ve hesabınızı oluşturunuz. Kayıt işlemi sırasında lütfen mesajın gönderildiği e-posta adresini kullanınız.

   3- E-posta adresiyle ilişkilendirilmiş bir EU Login (eski adıyla ECAS hesabı) hesabınız varsa, lütfen giriş yapmak için ilgili mailinizi kullanınız.

 

Daha detaylı bilgi için Beneficiary Module Kılavuzunu burada bulabilirsiniz: Beneficiary Guides - Project implementation phase

Daha fazla bilgi veya desteğe ihtiyacınız varsa lütfen Türkiye Ulusal Ajansı ile iletişime geçiniz: bilgi@ua.gov.tr