Türkiye Ulusal Ajansı Danışma Kurulu 2022 Yılı Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde yürütülen Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma Programlarından en yüksek seviyede istifade edilmesini sağlamak üzere kurulan Danışma Kurulunun 2022 yılı toplantısı, 20 Aralık 2022 tarihinde Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk KAYMAKCI ve Türkiye Ulusal Ajansı Genel Koordinatörü Sayın Yunus Alper ALTAY’ın katılımlarıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

 

Toplantının açılışında merkezi projelerin önemine özellikle vurgu yaptığı bir konuşma yapan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk KAYMAKCI, konuşmasında ayrıca elde edilen başarının devam ettirilmesine ve Erasmus+ Programının daha etkin yürütülmesine yönelik olarak eğitim, gençlik ve spor sektörü temsilcilerinden oluşan Danışma Kurulunun vereceği görüş ve önerilerinin de keza son derece kıymetli olacağının altını çizdi.

 

Türkiye Ulusal Ajansı Genel Koordinatörü Sayın Yunus Alper ALTAY, ülkemizde uygulanan Erasmus+ ve ESC programları kapsamında 2022 yılı faaliyetlerinden ve ilk kez 2023’te başvurusu alınacak Spor Alanında Personel Hareketliliği projesinden bahsetti. Türk Havayolları ile yapılan indirimli bilet ve bagaj hakkı kampanyasını tanıttı.

 

Toplantıya, kamu kurumlarından yükseköğretim kurumlarına, spor federasyonlarından sivil toplum kuruluşlarına ve meslek örgütlerine kadar çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 60’ı aşkın kurum ve kuruluştan temsilciler katıldı. Temsilciler, Erasmus+ ve ESC Programlarının yürütülmesine ilişkin önerilerde bulundular.