Yükseköğretim ve Gençlik Alanında Sanal Değişimler

Erasmus+ Merkezi Başvuru ERASMUS-EDU-2023-VIRT-EXCH

Yükseköğretim ve Gençlik Alanında Sanal Değişimler çevrimiçi aktiviteler yoluyla kültürlerarası diyaloğu ve sosyal becerilerin gelişimini destekler. Gençlerin fiziksel hareketlilik gerçekleştirmeden yüksek kaliteli uluslararası ve kültürlerarası eğitime ulaşabilmesine olanak verir.

Projenin hedef kitlesi kimdir?

Projenin hedef kitlesi 13-30 yaş aralığındaki bireylerdir. 

Kimler başvuru yapabilir?

Yükseköğretim ve gençlik (yaygın eğitim) alanında aktif olan kamu ya da özel kurum/kuruluşlar başvuru yapabilir.

Başvuran kurum veya kuruluşlar; program ülkelerinden, programla ilişkili üçüncü ülkelerden ya da programla ilişkili olmayan üçüncü ülkelerin geçerli bölgelerinden olmalıdır. Ayrıntılı bilgi için Erasmus+ Program Rehberi’nin incelenmesi önerilmektedir.

 

Proje ve faaliyet süresi ne kadardır?

Yükseköğretim ve Gençlik Alanında sanal değişimler için proje süresi 3 yıldır. Faaliyet süresi proje kapsamına göre değişebilmektedir.

Hibe kalemleri nelerdir?

Hibeler götürü usulü (lump sum) şeklinde tahsis edilecektir.

 

Ayrıntılı bilgi için Erasmus+ Program Rehberi’nin incelenmesi önerilmektedir.

Başvuru tarihleri nelerdir?

2023 projeleri için son başvuru tarihi 26 Nisan 2023 olarak belirlenmiştir. Başvurular en geç 26 Nisan 2023 tarihinde Brüksel saati ile 17:00’ye kadar sisteme yüklenmelidir.

 

 

Başvuru Öncesi kayıt işlemleri nasıl yapılır?

Yükseköğretim ve Gençlik Alanında Sanal Değişimler, Komisyon Merkezli projeler olduğundan başvurular doğrudan Brüksel’deki Avrupa Eğitim ve Kültür Yürütme Ajansı’na sunulacaktır.

Detaylar için Erasmus+ Program Rehberi incelenmeli ve başvuru formları Funding&Tender Opportunities sayfasında ilan edilen şekilde doldurulmalıdır.

Güncel başvuru formları için aşağıdaki bağlantı takip edilmelidir

Yükseköğretim ve Gençlik Alanında Sanal Değişimler

 

 

Başvuru formu nasıl doldurulur?

Detaylar için Erasmus+ Program Rehberi incelenmeli, başvuru formları Funding&Tender Opportunities sayfasında ilan edilen şekilde doldurulmalıdır.

Değerlendirme süreci nasıldır?

İçerik değerlendirilmesi, Brüksel’deki Avrupa Eğitim ve Kültür Yürütme Ajansı tarafından yapılacaktır. İçerik değerlendirilmesinde kullanılan seçim kriterlerine Erasmus+ Program Rehberi’nden ulaşılabilir.

Kabul edilen projeler için süreç nasıl işler?

Seçim sonrası süreç Brüksel’deki Avrupa Eğitim ve Kültür Yürütme Ajansı tarafından yürütülecektir.

Bilinmesi gereken diğer hususlar nelerdir?

Erasmus+ Program Rehberinde verilen bilgiler incelendikten sonra Yükseköğretim ve Gençlik Alanında Sanal Değişimler hakkında ek bilgiye ihtiyaç duyulması veya başvuru sürecinde karşılaşılabilecek özel sorulara cevap aranması halinde EACEA-EPLUS-VIRTUAL-EXCHANGES@ec.europa.eu e posta adresi ile irtibata geçilebilir.